Co oznacza taka wydzielina we wczesnej ciąży?

Witam. Stwierdzono u mnie w 8 tyg krwiaka który ma 45mm na 25mm. Lekarz mi powiedział z moją ciąża jest zagrożona że muszę leżeć, staram się leżeć ale czasami wstaję do toalety czy też pod prysznic i czasem żeby samej zrobić sobie coś do jedzenia. Przez dwa tygodnie nic się nie działo, potem zobaczyłam że mam na wkładce i na papierze "brązowa wydzielinę" lekarza dopiero mam za tydzień i bardzo się boje ze coś się dzieje nie dobrego. Poczytałam że to może być "czyszczenie" się krwiaka ale jakoś wciąż nie daje mi to spokoju. Proszę no szybką odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plamienia w kolorze brązowym nie są oznaką świeżej krwi i zazwyczaj nie stanowią powodu do obaw. Są bardzo częste na początku ciąży, jednak rzadko stanowią zagrożenie dla ciąży.

Więcej informacji na temat plamień w ciąży odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Niestety bez badania nie sposób zapewnić Panią, że wszystko jest w porządku. Każde nieuzasadnione plamienie czy też obecność krwawienia, zwłaszcza w ciąży podwyższonego ryzyka, są wskazaniem do niezwłocznych konsultacji ginekologicznych.

Stąd też warto, by swoimi obawami podzieliła się Pani z ginekologiem prowadzącym ciążę. On powinien zadecydować o ewentualnym przyspieszeniu wizyty. Do tego czasu proszę stosować się do jego zaleceń o spoczynkowym trybie życia.

Zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.