Co oznacza takie rozpoznanie w wynikach cytologii?

Robiłam cytologię i dziś zadzwoniła Pani, że wynik jest nieprawidłowy... A w historii choroby na ikp mam wpisane rozpoznanie N94.8 co to znaczy ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

rozpoznanie oznaczone kodem N94.8 stanowi o innych określonych stanach związanych z żeńskimi narządami płciowymi i cyklem miesiączkowym. Niestety jest to ogólna informacja i na jej podstawie nie jest możliwe postawienie dokładnej diagnozy, dlatego musi Pani poczekać na wyniki i zinterpretować je z ginekologiem.

W artykule poniżej może Pani przeczytać o badaniu cytologii i ewentualnych schorzeniach, które może wykryć:

https://portal.abczdrowie.pl/wyniki-cytologii-dlaczego-powinno-sie-je-robic-co-sa-jest-zle-kiedy-rozpoczac-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.