Co oznacza ten opis MR przy drętwieniach?
Wynik rezonansu szyji a objawy drętwienie rąk od nadgarstka do palcow opuszki palcow i wewnetrznej części dloni w obu rękach czasem bol reki i przedramion delikatne mrowienie nie zalezne od pozycji utrzymuje sie przez caly dzień z przerwami i jest takie chodzące raz w kciuku raz w malym palcu , wskazującym lub w serdeczynym .czasem ostabienie sily rąk Czym moze byc spowodowane?. Oto wynik rezonansu Badanie MRI kręgosłupa szyjnego. Co oznacza wynik badania czy to coś poważneg? Zachowana fizjologiczna lordoza szybka.Zmiany zwyrodnieniowe krążków m/k od C2/C3 do C5/C 6 wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2 zależnych (odwodnienie ). Na poziomie C5/C6 wypuklina krążka m/k psteogity krawedziowe i niewielkie zmiany zwyrodnieniowe s stawach m/k uciskaja worek oponowy, uważają otwory m/k z możliwością draznienia korzeni nerwowych C6 zwlaszcza prawego .Na poziomie C3 /C4 i C4/C5 osteofity krawedziowe i niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach m/k zwezaja otwory m/k bez ewidentnego wpływu na korzenie nerwowe. Pozatym wysokość i sygnal pozostałych krążków m/k i trzonów kręgów szyjnych w normie. Rdzen kregowy bez zmian ogniskowych .Złącze czaszkowo - kregoslupowe w normie.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
Pani dolegliwości noszą miano parestezji, czyli zaburzeń czucia objawiających się mrowieniem, drętwieniem, niekiedy nawet przeczulicą, Wśród przyczyn pojawiania się takiego zjawiska wymienia się choroby czy urazy kręgosłupa, powodujące ucisk lub podrażnienia korzeni nerwowych. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-czucia.
Na to wskazują Pani dolegliwości, co odzwierciedla opis badania MRI – zmiany zwyrodnieniowe, wyrażone przez obniżenie sygnału, wynikają z odwodnienia dysku. O dehydratacji i jej konsekwencjach przeczyta Pani pod tym adresem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwosc-regeneracji-kregoslupa.
Obniżenie wysokości dysków pociąga za sobą dalsze konsekwencje – w Pani przypadku jest to ucisk na worek oponowy i możliwe podrażnianie korzeni nerwowych, co zazwyczaj jest źródłem bólu lub wspomnianych wcześniej parestezji. Zachęcam do zapoznania się z odpowiedzią naszego eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dehydratacja-i-obnizenie-wys-krazkow-miedzykregowych.
Proszę skonsultować wyniki swoich badań z lekarzem, który Panią skierował na MRI, to jest ortopedą czy neurochirurgiem. Objawy kliniczne i opis badania wskazują na konieczność podjęcia leczenia – zazwyczaj jest to leczenie zachowawcze w postaci farmakoterapii oraz rehabilitacji.
Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dehydratacja-i-obnizenie-wys-krazkow-miedzykregowych.