Co oznacza ten utrzymujący się ból zęba?

W piątek został rozpoczęto leczenie kanałowe, zatruty ząb (górna prawa 6), założony fleczer i mam wrócić na kolejną wizytę w poniedziałek za półtora tygodnia. Jest środa, a ząb wciąż boli, promieniuje. Nie ma opuchlizny, ból się nasila i maleje co jakiś czas. Biorę lekkie środki przeciwbólowe. Czy to normalne?

Dzień dobry,
w nowoczesnej endodoncji nie powinno "zatruwać" się zębów, ponieważ są gorsze rokowania odnośnie leczenia kanałowego oraz dochodzi do wielu powikłań. Najlepszą metodą jest ekstyrpacja miazgi w znieczuleniu, czyli jej wyciągnięcie, opracowanie chemiczne oraz założenie opatrunku. Dzięki tej metodzie przyczyna bólu zostaje wyeliminowana. Jeżeli odczuwa Pan ból, proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.