Co oznacza to krwawienie zaraz po okresie?

Witam jakos 1 tyg temu z partnerem zamiast stosunku ocieraliśmy się z tym ze ja byłam w bieliźnie a on nie, czy da obawy ciąży? Jakos 3 dni temu pojawiło mi się krwawienie a miesiączkę skonczyłam tydzień temu ? Czym to jest spowodowane ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

plamienia po miesiączce czasem się zdarzają. Są one spowodowane resztkowym złuszczaniem endometrium. Niejednokrotnie pojawiają się bezpośrednio po miesiączce albo dzień dwa po. Nie można też wykluczyć pojawienia się właśnie wtedy owulacji, jeśli nie miesiączkuje Pani regularnie.

Co do możliwości zapłodnienia, jeśli pojawił się okres, to raczej nie powinna mieć Pani co do tego obaw. Nie ma w treści pytania informacji, że doszło do penetracji bez zabezpieczenia. Wspomina Pani jedynie o pieszczotach bez bezpośredniego kontaktu z partnerem.

Jeśli natomiast ta sytuacja budzi poważne obawy, to można wykonać apteczny test ciążowy, który po takim czasie powinien podać wynik zgodny z prawdą. Ewentualnie może Pani też udać się do laboratorium w celu zbadania poziomu b-HCG w krwi. Jeśli badania wskażą wyniki negatywne to na 100% można ciążę wykluczyć. Jeśli natomiast będzie inaczej albo plamienie się nasili i będzie powodowało niepokojące objawy w postaci bólu bądź gorączki, to wizyta u ginekologa będzie nieunikniona. Zachęcamy zatem do obserwowania organizmu bądź w zależności od sytuacji, do podjęcia odpowiedniego działania. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

https://portal.abczdrowie.pl/progesteron

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.