Co oznacza wynik TK głowy u osoby z wymiotami?

Wczoraj wróciłam ze szpitala oddział neurologiczny. Przyjęto mnie z rozpoznamiem: nagłych silnych zawrotów głowy z towarzyszącymi nudnościami, wymiotami. Wywiad obciążony jak Dgn. poza tym bez deficytów neurologicznych. Ograniczenie ruchomości kręgosłupa szyjnego do boków. Jest także stwierdzenie "dodatnia próba Romberga". Nie straciłam przytomności . W TK głowy wszystkie parametry są dobre za wyjątkiem " Miernego stopnia pogrubienie śluzówki zatoki czołowej lewej i części komórek sitowia. Nieco powiększony lewy przewód słuchowy wewnętrzny w porównaniu z prawym". Natomiast RTG klatki piersiowej na siedząco. " Dane kliniczne: Panel udarowy. Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Nawarstwienie opłucnowe w szczytach płuc. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Sylwetka serca rtg bez zmian. Blaszki miażdżycowe w łuku aorty. Zmiany zwyrodnieniowe w odcinku piersiowym kręgosłupa". Kobieta lat 70

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana konsultacja lekarza laryngologa i pulmonologa, a jak kwestia palenia papierosów?
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.