Co oznacza zmniejszenie przejrzystości w szczycie prawym?

Witam, dostałem dziś opis rentgena płuc i chciałem zapytać co on może oznaczać? Zmniejszenie przejrzystości w szczycie prawym. Pozatym pola płucne bez nacieków. Cień środkowy nie poszerzony. Jamy opłucnowe bez płynu. Na skrzyżowanie żebra 2 z 5 po lewej rzutuje się okrągłe przejaśnienie - lityczne śr. 6mm. NW. Nawarstwianie opłucnej w szczycie prawym. Podejrzenie ubytku litycznego w żebrze po lewej - ewentualna ocena w TK. Poza tym obraz prawidłowy. Mam 42lata 25lat paliłem. Miałem dwa lata temu zapalenie płuc. A 4 lata temu zostałem pobity i żebra mnie bardzo bolały wtedy. Ostanio często czuje ból w prawym płucu często rano też wymiotuje. Czy to coś groznego lub nawet rak?

Lek. Tomasz Budlewski

sądze że konieczne jest wizyta u pulmonologa i ortopedy i rozszerzenie diagnostyki.