Co powoduje gazy przy chorobie wrzodowej?

Witam, Mam chorobę wrzodową dwunastnicy i przełyk Beretta. Zauważyłem, że przed pogorszeniem się mojego stanu zawsze pojawiają się duże ilości gazów. Proszę o wyjaśnienie ich powstawania.
ponad rok temu

Dzień dobry!
Powinna Pani zwrócić uwagę na to co Pani je przed pojawianiem się dużej ilości gazów. Niektóre pokarmy, np. kapusta, potrawy z dużą ilością przypraw, cebula powodują wzdęcia, co następowo podrażnia układ pokarmowy i nasila objawy choroby wrzodowej.
Z poważaniem