Co powoduje napady lęku i kołatanie serca?

Witam mam problemy ogolnie ot paru lat miedzy innymi kolotanie serca szczegolnie na wieczor i w nocy ktore mnie wybudzaja z dziwnym strachem czfesto mam paralize sennne gdy zamykam oczy to slysze jakis glos co do mnie nowi albo rozmoey do tego dziwne sceny czasem realne czasem nie ogolnie pelno dziwnych mysli ktorych nie kontroluje tak jak bym mial dwa mozgi nie wyobrazam tego sobie to samo pszychodzi gdy wstate z lozka to tego nie mam to nie sa sny .Gdy juz mam sny mam je co nocy to sni mi sie szkola do ktorej dawno nie chodze rodzina i praca w ktorej cos wykonuje i boje sie w niej cos zrobic czuje w tych snach dziwny strach i lek strasznie mi to przeszkadza mam niechec do pracy ktory objawia sie zimnymi potami przecieraniem nogami i zgrzytaniem zembami nad ranem tak od 4 godziny gdy jusz wstane to mam szumy uszne bigunki mdlosci lub wymioty czesto krew w nosie do szybkie nierowne bicie serca czasami mnie kuje drzenie rak takie dziwne napady paniki i niepokoj odechciewa mi sie wtedy cokolwiek robic ggdy chce cos zjesc to wszystko zuje nie moge nic polknac jak bym mial gule w gardle nie pamietam przespanej nocy od wielu lat nawet po alkoholu nie przespalem calej nocy prubowalem sie zmeczyc zeby spac ale te obiawy i tak wystepuja,narazie nie chodze do pracy gdy jestem w domu to mam polowe z tych objawow mam tez klopoty z pamiecia najlepiej spie od rana potrafie wtedy tak z trzy godziny przespac bez budzenia potrafie tak do czternastej przespac lub przelezec wtedy czuje sie lepiej bo noce sa ciezkie ogulnie nie lubie ciemnosci od dziecka musze miec zawsze jasno w pokoju i mam nawyk zamykania drzwi na noc nie lubie byc sam w opcych miejscach czuje dziwne odrealnienie ze nie jest to rzeczywistos w sklepach tez dziwnie sie czuje do fryzjera tez nie chodze ani do kosciola mam te dziwne objawy napadu lek przed lekiem takie nakrecanie sie w sobie czy to objawy nerwicy czy mam dalej odpoczywac od pracy szef nie nazeka na mnie nawet to co umiem robic to nachodza mnie dziwne mysli czy zrobie to dobrze nie dam rady te glupie mysli takie jagby natrectwa a rodzice w domu mysla ze jestem zgnily jestem leniwy ogolnie to nic nie wiedza jestem sam ja nie umiem z nimi rozmawiac na takie tematy o zdrowiu i inych zeczy sa zadowoleni jak dostana pieniadze i wtedy nie czuje swojej wartosci ukrywam to zawsze w sobie

Dzień Dory Panu,

Dziękuje Panu za zaufanie i za tak obszerną wypowiedź.

Z Pana relacji wynika, że doświadczał Pan i nadal doświadcza nieprzyjemnych symptomów, które skutecznie blokują/utrudniają Panu codzienne funkcjonowanie, odbierając radość z codzienności.

Zaburzenia lękowe bardzo często
przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów
somatycznych, takich jak zawroty głowy, bezsenność,
uczucie duszności, drżenie rąk lub całego ciała, obniżenie nastroju
i wiele innych, które jeszcze bardziej potęgują ten lęk.

Nie ma innego wyjścia, jak skorzystać z osobistej konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu) aby skutecznie mógł Pan wyleczyć zaprezentowane przez Pana zaburzenia lękowe
(oraz ich konsekwencje) przede wszystkim trzeba dotrzeć do źródła
problemu, by móc opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana mocno do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną, poprzez
wypracowanie umiejętności radzenia sobie ze stresem/emocjami ,
a także skutecznie poradzić sobie z lękami, oraz by w dalszym etapie popracować nad poczuciem własnej wartości.

Podsumowując, proszę nie pozostawać w tym i z tym samemu (same symptomy nie przejdą) i skontaktować się z potrzebnym Panu specjalistą.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu teraz najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel 502 749 605