Co powoduje obrzęk w okolicy kostek?

Mam 66 lat. Od dardzo dawna mam problemy z obrzękiem w okolicy kostek szczególnie po dłuźszej podróży. Prawa kostka po kilku dniach wraca do normy w lewej utrzymuje się obrzęk z bólem promieniującym do kolana. Ostatnio to się nasiliły, obrzęk i ból cały czas się utrzymuje./od str wew. kostki/.rtg bz bad.krwi w normie .Mam niedoczynność tarczycy i zwyrodnienie kręgosłupa. Biorę Olfen I rehabilitacja ale bez zmian .Proszę o wyjaśnienie dlaczego tak jest. Z góry serdecznie dziękuję

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą wskazywać na niewydolności krążenia żylnego, do rozważenia USG naczyń.
Pozdrawiam