Co robić, aby przywrócić siłę mięśniową i ruchomość w stawie kolanowym?

Przez 6 tygodni miałam unieruchomioną nogę z powodu pęknięcia rzepki. Po tym czasie rtg wykazało, że wszystko jest ok i kość się zrosła. Moim problemem jest brak ruchomości w stawie kolanowym, prawdopodobnie z powodu osłabienia/zaniku mięśni i pewnie długiego unieruchomienia. Co mogę robić (jakie ćwiczenia) aby przywrócić siłę mięśniową i ruchomość w stawie?

Witam serdecznie
Rehabilitacja po unieruchomieniu ( gips) musi obejmować ćwiczenia wzmacniające , które przywrócą siłę oraz wytrzymałość osłabionych mięśni Rozciąganie musi być czynne nie bierne bez pomocy terapeuty wtedy praca mięśnia jest bardziej skuteczna . Rozciąganie powinno być powolne aby nie uszkodzić mięśnia, wykonywać do momentu odczuwania że mięsień jest bardzo napięty , należy utrzymać kończynę przez kilka sekund w tym napięciu następnie rozluźnić i odczekać . Proponuję konsultacje z Fizjoterapeutą który wytłumaczy na czym polega tego typu działanie i życzę powodzenia