Problem ze stawami kolanowymi u 23-latka

Witam. Od około pół roku mam problem ze stawami kolanowymi. Pierwszym tropem od fizjoterapeuty były sprawy powięziowe związane z siłownią. Podejrzenie było zbyt szybkiego rozrostu mięśni ud do powięzi co miało spowodować docisk rzepki. Tak więc zaprzestałem ćwiczeń kkd. Ból niestety ostatnio powrócił przy prostych czynnościach takich jak wchodzenie po schodach. Teraz natomiast nasilił się podczas anginy i jest odczuwany nawet w spoczynku.Z czym może to być związane?Kolagenoza, zniszczenie rzepki

Witam,
wygląda na to, że ma Pan chondromalację rzepki - rozmiękczanie, zniszczenie chrząstki. Ciężko diagnozować przez komputer ale po opisie tak to wygląda. Może Pan zrobić usg stawów kolanowych, badanie potwierdzi co się dzieje. Mobilizacje rzepki, trakcja, odciążenie powinno dać ulgę, kinesiotaping, rozluźnienie mięśni czworogłowych. Warto także zwrócić uwagę na całą sylwetkę oraz na ćwiczenia/nawyki codzienne (unikamy dłuższego kucania, klęczenia, max zgięcia i wyprostu kolana). Podczas choroby często dolegliwości bólowe w miejscach dysfunkcji nasilają się (jest to związane z osłabieniem organizmu - organizm zwalcza wirusa/bakterię przez co inne urazy/dysfunkcje nasilają się). Być może jest też stan zapalny w stawie (obrzęk, wzrost ucieplenia stawu).
Pozdrawiam