Co robić w przypadku zdrady w małżeństwie?

Mąż jadąc do klienta zabierał w trasę atrakcyjną pracowniczkę i spędzali noc w hotelu- skończył po interwencji bez awantur bo razem jesteśmy 30 lat a wieziony towar jest wartościowy- słowem odpuściłam ale zaufania nie odzyskałam . W zeszłym tygodniu zabrał w godzinach pracy inną pracowniczkę do restauracji- z tamtą też bywał rzadko w restauracji kłamiąc, że jest gdzie indziej.Czy mogę powiedzieć że mi przykro - w kontekście w/w sytuacji- tej drugiej osobie w obecności tej pierwszej i męża?

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Dzień Dobry
Sytuacja, która Pani opisała mogła bardzo nadszarpnąć Pani zaufaniem do męża, lecz wybaczyła mu Pani. Na pewno zależy zatem Pani na tym małżeństwie, natomiast nieuzasadnione pretensje o każde spotkanie męża mogą tylko popsuć stosunki jakie w nim panują. Powinna Pani porozmawiać szczerze z mężem i spytać o co w tym wszystkim chodzi zaznaczając Pani niepokój takimi spotkaniami. Jesli obojgu Wam tak samo zależy na związku, to podczas rozmowy powinno się wszystko wyjanić.

Pozdrawiam
Agata Dusza

Witam serdecznie

Najlepiej szczerze porozmawiać z mężem o tym , że jego zachowanie i spotykanie w godzinach jego pracy na nieoficjalnych kolacyjkach z koleżankami , bardzo Panią rani i uświadomić mu jak on by się czuł, gdyby to Pani spotykała się w ten sposób z kolegami. Warto podjąć choć jedną konsultację u psychologa np wspólnie z mężem lub zdecydować się na terapię , żeby uświadomić sobie, co jest podłożem jego potrzeby tworzenia takich niejasnych sytuacji z innymi kobietami.
Pozdrawiam
Anna Ręklewska psychoterapeuta