Co robić z bólem dziąsła po zapaleniu miazgi?

Dobry wieczór. Trzy dni temu miałam zatrutego zęba,przy zdiagnozowanym zapaleniu miazgi. Ból stopniowo malał,ale dzisiaj po południu mocno się zaognił.Promieniuje na inne zęby i oczodół,dodatkowo boli przy dotyku,czego wcześniej nie było.Pojawił się również obrzęk na twarzy.Ból jest pulsujący,jakby chciał rozerwać zęba.Pan Doktor nie odbiera.Czekać,czy szukać pomocy gdzie indziej.Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Zatruwanie zęba jest starą metoda leczenia która nie powinna być już stosowana. W opisanej sytuacji powinna Pani znaleźć innego lekarza zajmującego się leczeniem endodontycznym pod mikroskopem na jednej wizycie.