Co robić z dusznością i atakami paniki?

Witam od około 2 tygodni pojawiają się u mnie silne duszności,ataki paniki potrafią trwać po kilkanąscie godzin z rzędu z mocniejszym lub lżejszym nasileniem czuję się przez to bardzo źle ponieważ skupiam się na oddychaniu, oddycham częściej oddech jest płytszy towarzyszą mi wtedy również uciski w klatce piersiowej przyszpieszone bicie serca oraz zwiększone ciśnienie krwi dodam iż w przeszłości miałem podobne objawy jak byłem dzieckiem jednakże przeszły one samoistnie z wiekiem a teraz nie wiem co mi jest boję się, że się uduszę
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

opisuje Pan problem, z którym się zmaga, a który znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z dostępnej pomocy. Może Pan na początek udać się do lekarza rodzinnego. Specjalista przeprowadzi wywiad, zleci potrzebne badania i wskaże dalszą ścieżkę leczenia.

Może Pan również od razu zapisać się na wizytę do lekarza psychiatry (nie jest potrzebne skierowanie), ponieważ opisane problemy występowania lęków, ataków paniki oraz duszności kwalifikują się do konsultacji psychiatrycznej.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z treściami, które opisują przedstawiony w pytaniu temat:

https://portal.abczdrowie.pl/atak-paniki

https://portal.abczdrowie.pl/atak-paniki-charakterystyka-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.