Co robić z pieczeniem w klatce piersiowej?

Dzis dzwonilam do lekarza ale dopiero na przyszla srode wizyta z prawej strony szyi pod powiększony węzeł przy gardle pieczenie z prawej strony klatki pluca ciezko powiedziec nie mam kaszlu i bol prawej ręki całej czy jest powód do nie pokoju dodam że muszę pracować bo lekarz przymnie dopiero w środę za tydzień bo jest dużo chorych

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani obawy wynikające ze stanu zdrowia. Jednakże bez stacjonarnej konsultacji lekarskiej i badania przedmiotowego, trudno będzie ustalić przyczynę Pani dolegliwości.

W przypadku utrzymujących się objawów, należałoby wykonać pełną morfologię krwi wraz z CRP, oznaczenie prób wątrobowych, a także USG węzłów chłonnych szyi oraz rtg klatki piersiowej.

Możliwe, że rozwinęła się u Pani infekcja wirusowa dróg oddechowych dająca taki obraz węzłów chłonnych oraz odczuwanie pieczenia w okolicach gardła i klatki piersiowej.

Ponadto wykluczając infekcję, można by podejrzewać pewne parestezje, czyli niewłaściwe odczuwanie bodźców pod wpływem uszkodzenia nerwów obwodowych.

Zalecamy Pani wizytę u lekarza internisty, aby mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania i właściwym leczeniu, aby poprawić Pani stan zdrowia oraz samopoczucie.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-drog-oddechowych-rodzaje-i-najpopularniejsze-objawy

https://portal.abczdrowie.pl/powiekszenie-wezlow-chlonnych

https://portal.abczdrowie.pl/wezly-chlonne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.