Co oznacza takie powiększenie węzłów chłonnych u 23-latka?

Witam. Zauważyłam powiększone węzły chłonne oraz obrzęk pod pachami. Dodatkowo drętwieje mi lewa ręka oraz mam ból brzucha. Węzły chłonne na szyi również są powiększone i bolesne. wczoraj przyjechałam do Holandii i nie mam możliwości narazie powrotu do Polski aby udać się do lekarza

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety ciężko jest ocenić Pański stan zdrowia na podstawie kilku zdań opisu.

Powiększone węzły chłonne mogą mieć wiele różnorakich przyczyn, wśród których wyróżnić można choroby autoimmunologiczne, choroby górnych dróg oddechowych, choroby zakaźne, a nawet nowotwory.

Najlepiej więc udać się z powiększonymi węzłami chłonnymi do lekarza, który przeprowadzi wywiad lekarski oraz wykona badanie fizykalne i w razie potrzeby skieruje na badanie obrazowe. Takie procedury są konieczne, aby znaleźć przyczynę powiększonych węzłów chłonnych. Na odległość nie jest to możliwe.

Temat ten został szerzej opisany w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/powiekszone-wezly-chlonne-infekcje-choroby-autoimmunologiczne-reakcja-na-leki.

O tym, kiedy warto udać się do specjalisty przeczyta Pan poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/powiekszenie-wezlow-chlonnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.