Co robić z podwyższonym OB?

Dzień dobry! Nie wiem już co robić... Od ponad pół roku podniesione mam OB(22/20/27 a teraz aż 45!!!) CRP cały czas w granicach 1 mg. W morfologii wszystko dobrze oprócz delikatnie podniesionego PCT. Fibrynogenu również delikatnie podeniosne. USG piersi burza, węzłów chłonnych, płuc prawidlowe. Ginekologicznie wykryto torbiel prosta na jajniku ale on znika i pojawia się. Przytyłam ok 10kg. Prowadzę siedzący tryb życia. Jestem bardzo znerwicowana, mam kilka problemów psychicznych. Bardzo wypadają mi włosy, poza tym czasami pobolewa mnie kręgosłup. Czy może to świadczyć o nowotoworze? Gdzie mam się z tym udać

W medycynie warto pamiętać o zasadzie, w myśl której leczy się pacjenta, a nie wyniki. OB jest bardzo niespecyficznym wskaźnikiem: bywa podwyższone w stanach zapalnych różnego pochodzenia, a aktualnie jego przydatność kliniczna ogranicza się głownie do reumatologii. Proszę skupić się na stanie ogólnym, a więc na objawach. Z uwagi na tendencję do tycia i wypadanie włosów myślę, że warto skonsultować się z endokrynologiem. Proszę oznaczyć stężenie glukozy na czczo oraz TSH, ft3 i ft4.