Co robić z tą otyłością?

Witam, mam 31 lat od 8 lat jestem leczony na nadciśnienie tętnicze i zab. nerwicowe od ponad roku przybrałem na wadze- otyłość brzuszna w tym podwyższone próby wątrobowe i stłuszczona wątroba, i stan przedcukrzycowy, kiedyś mając już nadciśnienie pracowałem fizycznie i nie był to dla mnie problem natomiast od półtora roku mam mało ruchu, pracę siedzącą i podczas większego wysiłku -np. po 2 godzinach fizycznej pracy czuję się bardzo zmęczony i zaczynam bardzo wymiotować..co może być przyczyną? czy to może być spowodowane tym,że miałem długą przerwę od pracy fizycznej, niestety przytyłem i mam otyły brzuch czy to może być tym spowodowane? Gastrologiczne mam nadkwasotę dostałem jeszcze skierowanie na gastroskopię ale lekarz gastrolog po konsultacji też podejrzewa,że może być to z otyłego brzucha, bardzo proszę o radę i dziękuję.

Dzień dobry

oczywiście przyczyną może być otyłość i zmiana stylu życia. Pamięta Pan, że otyłość to nie tylko to jak wyglądamy a wpływa ona na nasz cały organizm. Jako dietetyk mogę Panu pomóc wziąć się za siebie i zrzucić zbędne kilogramy a z pewnością samopoczucie się poprawi. Wielu moich pacjentów chodziło po lekarzach szukając różnych chorób a czasem wystarczy schudnąć i wszystko się zmienia :)

Jeżeli byłby Pan zainteresowany pomocą to zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk