Co robić z takim pieczeniem w cewce moczowej?

Od ok. dwóch miesięcy mam następujące dolegliwości: pieczenie cewki moczowej zarówno podczas oddawania moczu jak i nie oddając moczu, ból w krzyżu ból w podbrzuszu, zdarza się też pieczenie w okloicach odbytu. Miałam wykonane następujące badanie: badanie ogólne moczu, posiew moczu w kierunku bakterii i grzybów, wymaz z pochwy w kierunku bakterii i grzybów oraz kał grzyby, bakterie, pasożyty oraz Usg nerek i usg dopochwowo. Wszystkie badania są prawidłowe jedynie dodatkowe badanie chlamydia trachomatis igm wyszedł wynik graniczny 80. Brałam następujące antybiotyki cipronex monural dalacin i biseptol. Nic nie pomogło. Proszę uprzejmie o informację jakie badania mogłabym jeszcze wykonać w kierunku diagnostyki i co ewentualnie moze być przyczyną? Ginekolog rozkłada ręce urolog kieruje na usg miednicy. Nie wiem juz co dalej robić? Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 34 LAT 6 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Pani postawa imponuje konsekwencją i zdrowym rozsądkiem, można mieć mieć nadzieję, że uda się Pani z pomocą lekarzy właściwie zdiagnozować problem. Na tym etapie uzasadnione wydaje się wykonanie badania zaleconego przez ginekologa, ponieważ opisane objawy mogą mieć związek z chorobami o podłożu ginekologicznym.

Tutaj link:

https://parenting.pl/objawy-ktore-moga-swiadczyc-o-torbielach-jajnikow

Poniżej znajdzie Pani jeszcze kilka innych sugestii, które może warto wziąć pod uwagę. Sugerowałabym również , by spróbowała Pani sobie przypomnieć okoliczności, kiedy to pierwszy raz pojawiły się objawy, z czym były one związane: z infekcją, fizycznym przeforsowaniem, wysiłkiem fizycznym, itd. , to mogłoby pomóc znaleźć trop przydatny na drodze leczenia.

Tymczasem warto wiedzieć, że zwykle zapadamy na zakażenia bakteryjne, powodujące pieczenie przy oddawaniu moczu, dlatego, że bakterie przedostają się do dróg moczowych z innych części naszego ciała. Ich przemieszczenie powoduje dyskomfort i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Może należałoby znaleźć źródło takiego zakażenia, doświadczenie pokazuje, że tu bardziej sprawdzają się kompleksowe badania zalecane podczas hospitalizacji.

Natomiast pieczenie odbytu w tej grupie przyczyn mogą wywołać takie choroby jak: łuszczyca, cukrzyca, białaczka, ziarnica złośliwa, żółtaczka, dna moczanowa. Świąd pojawia się także przy przewlekłych schorzeniach wątroby. Pieczenie odbytu może też być wywołane zaburzeniami wewnątrzwydzielniczymi trzustki, jajników i tarczycy. Niebezpieczne są też wszelkie zaburzenia związane z hormonami. Jednoczesne występowanie bólów w okolicy lędźwiowej i objawów dyzurycznych może sugerować zapalenie obejmujące dolny odcinek dróg moczowych oraz górne drogi moczowe i jest zwykle wywołane zakażeniem. Podobne objawy mogą być wywołane obecnością złogów w drogach moczowych. Bóle w okolicy lędźwiowej występują niekiedy w chorobach innych narządów - kręgosłupa, trzustki, narządu rodnego, aorty brzusznej.

Zatem opisane przez Panią dolegliwości wymagają kolejnych wizyt u lekarza, najpewniej rodzinnego, który zdecyduje o dalszych badaniach diagnostycznych i leczeniu.

Poniżej linki, z których dowie się Pani więcej o możliwych przyczynach opisanych dolegliwości.

https://portal.abczdrowie.pl/pieczenie-przy-oddawaniu-moczu-charakterystyka-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/pieczenie-odbytu-diagnoza-niewlasciwa-dieta-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty