Co robić z takimi dolegliwościami?

Dzień dobry. W tomografii komputerowej w wysokości przestrzeni międzykręgowych wykryto obniżenie na odcinku L4-S1 - dyskopatie . Występuje ból, drętwienie nóg i rąk, brak siły - nie stałe, lecz pojawiające się w kilku momentach w ciągu dnia. Ponadto zdarza się, że ciężko oddychać, występuje ogólne napięcie całego ciała, bóle głowy, możliwe, że jest to związane również z rozpoznaniem s 33.5 skręcenie i naderwanie odcinka lędźwiowego. Przepisane leki i dawkowanie to Mydocalm Forte 150 mg oraz Tramapar 37,5 mg 325 mg dwa razy dziennie po jednej tabletce został przepisany Olfen 75 SR, żeby zastosować doraźnie w przypadku większego bólu. Uraz jest dosyć świeży(ma 3 dni) . Czy coś można, zrobić więcej, aniżeli odpoczywać? Co do objawów mogą się one utrzymywać, pogłębiać czy łagodzić?

Witam! Problem dyskopatii w odcinku lędźwiowo-krzyżowym nie może dać odległych objawów bólowych i osłabienia kończyn górnych, utrudnienia oddechu, bólu głowy - brak podstaw anatomicznych. Jednak spotęgowanie nerwicowe nie liczy się z warunkami anatomicznymi i oczywiście mogą wystąpić zacytowane dolegliwości. Myślę, że istotną rolę może odegrać konsultacja psychologiczna i rozwiązanie sytuacji stresowej. Pozdrawiam W. Łuczkowski.