Co spowodowało problemy z przedwczesnym wytryskiem?

Witam, mam problem z nadwrażliwością penisa. Mam 28 lat, wcześniej nie było takich problemów, lecz dochodzę zbyt szybko, jeżeli stosunek odbywa się w pozycji standardowej. Jeżeli zaś z moją partnerką uprawiam seks w pozycji leżącej, od tyłu, wszystko jest ok. Miałem przerwę z regularnym seksem ok. 1 rok. Masturbacja w charakterze rehabilitacji jest pozytywna, tzn. ćwiczenie przez ok. 20 min i w sumie 2-3 przerwy 20 sek., by przerwać tzw. maximum, kiedy uprawiam seks z moją partnerką. Dolna cześć żołędzi jest bardzo wrażliwa w pochwie partnerki, co prowadzi do szybkiego wytrysku. Proszę o pomoc i dziękuję. Nie miałem nigdy żadnych operacji i problemów. Z partnerką rozmawiałem na ten temat, ale i ona nie wie, jak mi pomóc.

Witam serdecznie!

Jeżeli wcześniej nie było takich problemów i pojawiły się one nagle konieczne jest wykluczenie infekcji – wskazane jest wykonanie przynajmniej badania ogólnego moczu oraz morfologii krwi obwodowej. Proszę również zwrócić uwagę czy nie występują żadne zmiany skórne- jeżeli tak konieczna jest konsultacja lekarska i wdrożenie leczenia zarówno u Pana jak i u Partnerki.

Natomiast jeżeli chodzi o zbyt wczesny wytrysk to również warto poszukać przyczyny objawów. Warto wykonać przynajmniej podstawowe badania laboratoryjne w celu wykluczenia choroby ogólnoustrojowej (oprócz już wymienionych dodatkowo poziom cukru, poziom enzymów wątrobowych)- badania te może zlecić lekarz rodzinny. Jest również możliwe że stres jest przyczyną występujących kłopotów. Natomiast jeżeli wyniki badań dodatkowych będą prawidłowe, sytuacje stresowe nie będą się pojawiały, a problem nadal nie ustąpi wskazana będzie wizyta u terapeuty. Proszę również na ten temat porozmawiać ze swoją partnerką, może warto wprowadzić jakieś nowe techniki seksualne. Również podczas stosunków warto przed samym szczytowaniem przerwać i próbować stymulacji partnerki w inny sposób.

Pozdrawiam