Co stosować na lepszą pamięć podczas nauki?

Jestem osoba niepelnosprawna podczas rodzenia uszkodzono mozg niezapietuje wszystko podczas auki nauki czesciowo zapamietuje ale nie wszystko co zrobi badania testy czy brac jakies preparaty bo nie wiem co zrobic

Na początek warto skonsultować się z psychologiem, który po dokładnym wywiadzie dotyczącym zarówno przyczyn problemu, jak i Pana zasobów oraz możliwości * w tym mocnych stron) doradzi najlepsza metodę zoptymalizowania nauki. Jest wiele treningów i możliwości pracy nad poprawą pamięci, jeśli jednak ma Pan trudności wynikające z organicznych uszkodzeń mózgu, warto dobrać metody konkretnie do Pana możliwości.

Witam,

Przede wszystkim proszę dbac o aktywność fizyczną i dotleniać się w trakcie nauki (otwierać okno, przejść się na krótki spacer). Ważne jest regularne spożywanie posiłków i dostarczanie odpowiedniej ilości DHA (orzechy, ryby, oleje roślinne). Dobre efekty przynosi również kawa. Warto wybrać się na konsultację z neurologiem i poprosić o pomoc w tej konkretnej sprawie.

Pozdrawiam