W jaki sposób się uczyć, by nie zapominać?

Ile powinienem poswiecic czas na nauke, oraz metody nauki aby moc zapamietac i nie zapominac? Bo jestem na zajeciach w szkole policealnych zawod technik informatyk.Jestem po okoloporodowym czyli po urodzeniu mnie lekarz i uszkodzil glowe, mam problemy z nauka czyli Koncentracja ze skupieniem oraz notowaniem itp.A chce zdac egzaminy .Bo juz ze 2 razy bylem w szkole policealnej ale rezygnowalem i wypisywalem sie nie chce teraz rezygnowac.

Powinien Pan tą kwestię skonsultować z neurologiem, który wypowiedziałby się na temat Pana możliwości rehabilitacji neurologicznej. Rozumiem bowiem, że ma Pan jakieś trudności tego rodzaju. Niestety jest Pan już wieku w którym trudniej będzie zwiększyć możliwości poznawcze, jednak regularne ćwiczenia dostosowane do Pana możliwości być może mogą Panu pomóc poprawić swoje wyniki. Swoją drogą dobre treningi pamięci i uwagi oferują dostępne w internecie strony w rodzaju lumosity lub brainhq, jednak tylko osoba znająca się dobrze na Pana neurologicznych trudnościach może stwierdzić na ile tego typu ćwiczenia będą dla Pana efektywne

http://www.gabinetzmian.pl