Co stosować na zwiększenie płodności?

witam co robic aby zwiększyć płodność? spożywamy z mężem mace, kwas foliowy, ja pije siemie lniane, stosujemy zel conseive

Przede wszystkim obydwoje Państwo powinniście zadbać o to aby dieta była bogata w źródła niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (duże ilości występują w olejach roślinnych surowych oraz orzechach, a także rybach). Drugim ważnym elementem poprawiającym płodność u Pani może być włączenie do diety soi i płatków owsianych (zawierają substancje stymulujące produkcję żeńskich hormonów płciowych). U Pana za to większe znaczenie będzie miało poczynienie odpowiednich wykluczeń składników obniżających żywotność spermy, a są to przede wszystkim soja, płatki owsiane, orzeszki ziemne i piwo. Jeżeli macie Państwo problemy z poczęciem (a nie udało się ustalić żadnej sensownej przyczyny) to możecie się zastanowić nad wykoniem testu na alergie pkarmowe IgG zależne (badanie ImuPro), gdyż mogą one być przyczyną niepłodności. Stosowanie diety opartej o wyniki tego badania może przywrócić płodność.