Co to może być? Krwiak w jamie macicy

Chciałam się zapytać! Jestem w ciąży w 11 tygodniu i miałam robione usg i wyszło że :w jamie macicy oprócz pęcherzyka ciążowego widoczny jest obszar płynowy o wym.27x8mm sugerujący krwiaka.I co to jest i czy mam się obawiać czy nie? Proszę o odpowiedz.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Krwiak oznacza, że jamie macicy doszło do krwawienia, jednakże nie powinna się Pani obawiać, gdyż krwiaki najczęściej ulegają samoistnemu wchłonięciu. Przy kolejnym USG lekarz oceni czy krwiak się powiększa czy wręcz przeciwnie - zmniejsza rozmiar.