Co złagodzi objawy refluksu?

Witam, mój mąż ma 36 lat, od kilku lat co jakiś czas (co kilka miesięcy) pojawia się u niego refluks żoładka, dba o zdrową dietę, ale pali, czy są jakieś leki doraźne, które mogłyby złagodzić objawy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

Pani mąż powinien zrobić testy na opóźnione nietolerancje pokarmowe. Dzięki temu byłaby szansa całkowicie cofnąć chorobę refluksową.

Dobrze byłoby też rzucić palenie. Tylko w takim przypadku kluczowe jest utrzymanie masy ciała. Czym większa waga tym gorsza choroba refluksowa, a rzucenie palenia często wiąże się z szybkim wzrostem masy ciała.

Pozdrawiam