Wzrost wagi po rzuceniu palenia

Dzień Doby, Mam 23 lata ponad rok temu rzuciłam palenie i moja radość byłaby jeszcze większa gdyby nie to że wraz z tym przybyło mi kilka kilogramów... ważyłam 54 kg dziś ważę 61 kg... nie jestem jakaś bardzo otyła bo mam 176 cm wzrostu jednak nie czuję się z tym najlepiej... Zakupiłam rowerek stacjonarny jeżdżę nim codziennie 40 min rano i 40 min wieczorem po tym oczywiście troszkę brzuszków, skłonów itd. Czy to wystarczy ? wcześniej nigdy nie miałam tendencji to tycia. Jadłam bardzo dużo.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

wskaźnik masy ciała (popularne BMI) dla Pani to 19,7, przy wartościach wynoszących w normie 18,9-24,9. Zatem w ogóle nie jest Pani osobą otyłą! Rozumiem, że przybranie 7 kg w ciągu roku powoduje, że czuje się Pani inaczej niż dotychczas. Jednak zarówno rzucenie palenia, jak i aktualna masa ciała są najzupełniej zdrowe. Aktywność fizyczna podejmowana przez Panią powinna być nakierowana na utrzymanie kondycji i ładnej sylwetki.

Zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, czy sposób odżywania jest prawidłowy, nawet jeżeli masa ciała jest w normie.

Pozostaję do dyspozycji,

Pozdrawiam serdecznie,

Monika Frank, Dietetyk
http://poznan.mojdietetyk.pl/

Witam serdecznie,
Pani BMI wskazuje na prawidłową masę ciała, dlatego z pewnością nie można mówić tutaj o otyłości. Aktywność fizyczna wraz z racjonalną dietą pomoże w wymodelowaniu sylwetki.

Pozdrawiam serdecznie