Co znaczy ten ból brzucha i niewielkie krwawienia?

Witam.jestem 64 letnią kobietą prócz wysokiego ciśnienia gdzie biorę raz dziennie Duresin, nic mi nie dolega jeszcze.Mam wyznaczony termin na kolonoskopie z powodu bólu brzucha i nie wielkich krwawień z odbytu,poprosiłam o znieczulenie z tym że nie wiem czym ono będzie zrobione.Boję się tak panicznie że od 2 dni leżę w łóżku i wyję.Koleżanka chce mi dać Lorafen tuż przed badaniem i z tond moje pytanie czy mogę go wziąć mimo że będę miała podane to znieczulenie a jeśli nie to co mogę

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję bardziej hydroksyzyne, jeśli nic wcześniej pani nie stosowała, jeśli będzie potrzeba przed badaniem otrzyma pani coś na uspokojenie np relanium.
Pozdrawiam