Co zrobić, aby syn nie był aż tak nerwowy?

Witam serdecznie, jestem mama 6 letniego Michałka i. 5 mies Wojtusia Młodszy syn jest bardzo nerwowy Przy kompieli, ubieraniu , spacerach, jeździe samochodem Jestem załamana Odrzuciłam z diety nabiał ( wysli ze ma skaze) a ostatnio wyszło jeszcze łojotokowe zapalenie skory Zgłaszałam interniści wcześniej moje spostrzeżenia oraz prosiłam o pomoc ze względu na to iż mój syn w dzień Nie spał wcale , budząc się z płaczem Nie wiem jak mogę mu pomoc aby go odstresować i przy okazji siebie

Witam serdecznie
czasem zdarza się, że dzieci tak malutkie wydają się być bardzo nerwowe. Są ciągle aktywne, rozdrażnione, oczekujące ciągłego zainteresowania, nie śpią w ciągu dnia, a w nocy budzą się wielokrotnie. Oczywiście jeżeli jest to dla Pani męczące warto skontrolować czy nie dzieje się nic złego kontaktując się z psychologiem rozwoju oraz ze specjalistą SI. Jednak z doświadczenia wiem, że objawy te nie muszą świadczyć o czym niepokojącym. Często okazuje się, że jest to temperament maluszka, który z czasem da się bardziej okiełznać. Są dzieci na tyle "ciekawe świata", że mówiąc kolokwialnie nie mają czasu odpoczywać i nie ma większego znaczenia jakie było pierwsze dziecko.
Zachęcam do kontaktu z psychologiem oraz Specjalistą SI (Integracji Sensoryczne) dzięki czemu uspokoi się Pani co do prawidłowości rozwoju swojego dziecka. Dodatkowo specjaliści będą w stanie Pani podpowiedzieć jak postępować z takim maleństwem, żeby dał Państwu nieco więcej wytchnienia, a zarazem był zaopiekowany i miał możliwość dalszego rozwoju w swoim tempie.
Pozdrawiam i życzę dużo siły i cierpliwości.