Przygryzanie wargi u 4-latka

Mój 4-letni synek, gryzie rękawy, stójkę od kurtki na dworze, a jak już nie ma co to przygryza wargę tak, że robi mu się taki biały spuchnięty zgorzel. Co mam na to zaradzić ??

Witam
Warto udać się z dzieckiem do psychologa , który porozmawia z dzieckiem i Panią i ustali przyczyny, poradzi w jaki sposób odwracać uwagę dziecka od gryzienia , proponując mu zajęcie się jakimiś rodzajami zabawy , lepieniem z ciastoliny, plasteliny, malowanie farbami, dużo aktywnych form spędzania czasu a przede wszystkim wzmacnianie dziecka poprzez chwalenie go , dostrzeganie jego pozytywów, konstruktywne rozmowy z nim o tym co mu się udaje.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Witam, proszę skonsultować opisywane zachowanie syna ze specjalista od Integracji Sensorycznej (o tym, co to jest IS więcej tu: http://www.integracjasensoryczna.org.pl/pl/co-to-jest-si), bo być może właśnie o zbyt małą wrażliwość na stymulację sensoryczną okolicy ust tu chodzi, stąd dziecko próbuje "dostymulować się" prezentując właśnie takie zachowania. Specjalistów od IS można znaleźć pod tym adresem: http://www.integracjasensoryczna.org.pl/pl/lista-terapeutow-si, bądź pytając o nich w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych. Danuta Michalczyk