Co zrobić, by mieć dużo energii i chęci do działania?

Witam! Od dłuższego czasu widzę, że dzieje się ze mną coś nie tak. Nie mam chęci do niczego, łatwe zadania ciągną się dla mnie w nieskończoność. Mogłabym przespać cały dzień, nawet czasami nie chce mi się przebrać z pidżamy w normalne ubranie, a nawet jak się przebiorę, to chodzę w powyciąganych rzeczach i najchętniej w dresach.

Teraz chodzę na kursy językowe, ale widzę, że nie mam żadnych postepów, nie mogę się zmobilizować żeby się uczyć i wynajduję wszystko, by nadal tak robić. Ostatnio nawet nie poszłam na kilka zajęć, bo nie chciało mi się wyjść z łóżka. W domu mam kilka zwierzątek, kiedyś spędzałam z nimi dużo czasu zajmując się nimi, a teraz cieszę się, że są, ale nie mogę się zebrać w sobie, by spędzić z nimi czas - czuję przez to wyrzuty sumienia. Od roku mam problemy zdrowotne, byłam kilka razy operowana na przetokę odbytniczą i pęknięcie odbytu, z konsultacji z lekarzem dowiedziałam się, że prawdopodobnie to zaczęło się albo od zaparć, albo od rozwolnień.

Muszę zaznaczyć, że dwa lata temu moje życie się zmieniło i bardzo to przeżyłam wszystko. Dwa lata tamu zmieniłam zamieszkanie.Przeniosłam się z Polski do Szwecji z dwóch powodów: pierwszy to ten, że znalazłam miłość mojego życia, mojego męża dzisiejszego, a drugi to to, że moja mama wyrzuciła mnie z domu, bo chciałam założyć sobie własne życie i dalej nie mieszkać i pracować w firmie mamy. Proszę, pomóżcie mi! Tak bardzo chciałabym mieć dużo energii i chęci do działania! Pozrawiam.

Witam!

W Pani życiu w krótkim czasie pojawiło się wiele trudności - problemy zdrowotne, odrzucenie przez matkę, zmiana miejsca zamieszkania. Wszystkie te czynniki mogą powodować u Pani opisane dolegliwości. W tej sytuacji warto, by postarała się Pani o kontakt z psychologiem i rozpoczęcie działań mających na celu przywrócenie Pani ochoty do życia i motywacji.

Może to być dla Pani pomoc w rozwiązaniu trudnych problemów, odnalezieniu się w nowej rzeczywistości i poprawie kondycji psychicznej.

Pozdrawiam