Co zrobić, jeśli partner chce mnie zostawić z powodu wagi?

Witam mam problem. Po 5 muesiacach moj partner wrocil do mnie ale znow sie zaczyna ze chce mnie zostawoc bo sie zaniedbuje niby a mianowicie ma na mysli ze brzuch mi urusl schydlam po rozstaniu a teraz kiedy zaznalam spokoju on szantazuje mnie ze jesli nie zaczne cwiczyc on mnie zostawi bo nie chce zebhm byla kura domowa.. nie wiem jak mam to odebrac bo mowi ze jesli sbac o aiebie nie bede to pojdzoe do innej.. prosze o pomoc

Warto przyjrzeć się, co jest prawdziwa motywacja w tym związku? Czy partner rzeczywiście jest zaangażowany? Czy to sugestia czy raczej szantaż?I czy- jeśli uda się schudnąć i dzięki temu utrzymać związek- chce Pani ulegać podobnym szantażom całe życie? Oczywiście atrakcyjności fizyczna partnerów nawzajem jest bardzo ważna w związku, ale nie może stanowić jego jedynego mianownika i karty przetargowej.

Witam serdecznie

W sytuacji takiego stawiania sprawy przez partnera warto zastanowić się czy rzeczywiście Pani troszkę się zaniedbała i warto coś z tym zrobić , ale nie dlatego , że partner Panią straszy, że odejdzie, tylko dla własnego zdrowia i komfortu. Jeśli Pani często słyszy takie przykre słowa od partnera, warto się zastanowić czy razem nie potrzebujecie terapii lub jeśli partner się nie zgodzi , warto by Pani sama skorzystała z terapii, dla wzmocnienia siebie i poczucia własnej wartości.
Pozdrawiam ciepło
A. Ręklewska psycholog