Co zrobić, kiedy niemowlę ma nadwagę?

Co zrobić kiedy niemowle 8 miesięcy ma nadwagę, je mleko modyfikowane 180ml słoiczek dziennie 190g nie raczkuje i przez wagę nie lubi lezeze na brzuch. Jeśli nie zacznie aktywności waga nie spadnie. Jak zredukować ja dieta lub ćwiczeniami z maluchem?

witam serdecznie,
u tak małych dzieci nie wolno stosować żadnych diet redukcyjnych, na pewno jest wskazany jest ruch. Fakt że nie raczkuje i nie chce leżeć na brzuchu ie koniecznie wiązałabym z wagą. Chyba że inni specjaliści jak fizjoterapeuta, neurolog, ortopeda wypowiedzieli się w tej sprawie. Jeśli nie proszę skonsultować kontrolnie maluszka. W osobistego doświadczenia z dzieckiem wiem jak ważne są konsultacje w przypadku problemów z leżeniem na brzuszku czy poruszaniem. Lepiej sprawdzić i być spokojną. W kwestii oceny jadłospisu i ew sugestii potrzebowałabym szczegółowych informacji aby fachowo Pani odpowiedzieć. Ważna jest też informacja czy był moment w którym dziecko zaczęło mieć większe skoki wagowe czy te przyrosty są równomierne.

W razie potrzeby proszę o kontakt,
pozdrawiam
gosia

Jaka to waga i jaka długość?
Zdrowe dziecko bardzo lubi się ruszać i lekka nadwaga nie powinna mu przeszkodzić w poruszaniu się - niemowlęta po prostu bardzo chcą raczkować , chodzić, siadać - poznawać świat.
Proszę dawać więcej warzyw , mniej dodatków skrobiowych do mleka. Więcej picia - może dziecko za mało pije.
Czy na pewno stawy biodrowe są w porzadku i sprawność ruchowa?