Co zrobić przy tej otyłości?

Witam . Moja mama od15 lat po urodzeniu dziecka i 13 urodzeniu następnego dziecka zmaga się z otylościa bezuszną. Ma 50 lat i 170 cm wzrostu . Po ciąży został jej duży brzuch wazy 90 kg . W żaden sposób nie może schudnąć . Wygląda cały czas jakby była w ciąży . Brzuch ma opięty niezależnie od tego ile zje. Uważam że nie je dużo i jakoś tłusto , pracę ma też dość ruchliwą. Więc nie wiadomo skąd ten problem . Kiedyś cierpiała na niedoczynność tarczycy ale teraz z tego co wiem podstawowe badania ,które robiła są w porządku . Więc dlaczego jej waga sìe nie zmniejsza tylko stoi w miejscu albo tyje? (A brzuch jej naprawdę wygląda jakby była w wiecznej ciąży, nie mówiąc już o tym ze poszło jej w uda ,pupę i ręce ale najbardziej ten brzuch)

Witam

Czy mama sprawdzała po ciąży czy oby nie miała rozejścia mięśnia prostego brzucha? To może być przyczyna nieprawidłowego wyglądu brzucha.

Druga sprawa to odpowiednia dieta. Być może mama nie jada dużo ale jadłospis jest źle zbilansowany, mało urozmaicony a do tego jest nadwyżka energetyczna. Warto dokładniej przyjrzeć się diecie.

Kolejna sprawa to dokładne badania tarczycy i cukru.

Jeżeli mama byłaby zainteresowana to można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk