Co zrobić w przypadku żalu do partnerki?

Witam. Mam problem natury psychologicznej. Jestem ze swoją żoną od 2004 roku. Bardzo ją kocham i z wzajemnoscia. Niestety ostatnio coraz częściej moja sielankę psuje wiedzą o przeszłości mojej żony. Ona uprawia sex od 15 roku życia miała wielu partnerów w dodatku została zarażona choroba przenoszona droga plciową. Może nic strasznego ale jednak jest i niestety ja też jestem nią zarazony. Ja przed Nią nikogo nie miałem jest to moja jedyna partnerka. Jest mi z tym ciężko od samego poczatku. O jej historii dowiadywałem się co jakiś czas trwania zwiazku. Miłość była jednak silniejsza. Postanowiłem się z nią ożenić. Myślałem że po ślubie wszystko przejdzie. i na pewno nie żałuję tej decyzji. Jednak nie mogę poradzić sobie z ciągłym żalem i jeszcze ten wirus który co jakiś czas przypomina o sobie. Ciągle tłumaczyłem sobie że ze mną jest najdluzej ona zapewnia mnie że ze mną jest szczęśliwa, ale to nie wiele pomaga. Kiedyś widziałem na zdjęciu czarnoskórego mężczyznę później dowiedziałem się że miała z nim stosunek oczywiście wszystko było przede mną ale sama myśl że ktoś taki był przede mną i w dodatku na pewno mu nie dorównam fizjologii jest dla mnie koszmarem. Zawsze byłem zazdrosny kiedy mówiła na mieście cześć jakiemuś koledze od razu myślałem że to jej były chłopak. Ona wie że jest mi z tym zle nawet zaproponowała że jak mi ulży mogę zrobić skok w bok. Ale ja tego nie chce, nie mógłbym żyć z myślą że ją zdradziłem. I to co innego zdradzić a mieć kogoś wcześniej. Niestety nie dam rady przełamać się i pójść do psychiatry czy psychoterapeuty. Proszę o porade. Nie chce robić przykrości żonie i tak wiem że jest jej z tym zle.

Witam,
zalecane jest wsparcie psychoterapeutyczne dla Pana, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.
Pozdrawiam serdecznie