Co zrobić, żeby nie przytyć?

Mam 14 lat i od początku wakacji stosuję głodówkę. Mało się ruszam i schudłam ok. 5 kg. Mało też piję. Nie chciałabym przytyć po wakacjach. Co zrobić, żeby tak nie było? Chciałam wyglądać tak jak teraz.
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

powinnaś natychmiast zaprzestać głodówki! W Twoim wieku to absolutnie zabronione. Twój orgaznim rowija się i nie może mu zabraknąć żadnych składników odżywczych, a właśnie teraz ma na nie większe zapotrzebowanie - zwłaszcza na białko, witaminy i składniki mineralne. Jeśli będziesz się nadal głodzić możesz zaszkodzić swojemu zdrowiu i urodzie - zanik miesiączki, anemia, wypadanie włosów, to tylko kilka przykładów negatywnych skutków ubocznych. Podczas głodówki tracisz nie tylko tłuszcz, ale również mięśnie.

Obawiam się, że przybranie na wadze po głodówce jest nieuniknione, ponieważ podczas główki spowalnia się metabolizm, a orgaznim zamiast spalać kalorie zaczyna je gormadzić na czas głodu. Zanim tempo przemiany materii wróci do normy potrzeba trochę czasu. Głodząc się możesz także łatwo popaść w anoreksję lub inne zaburzenia odżywiania. Nawet nie wiem, czy odchudzanie jest Ci rzeczywiści potrzebne, ponieważ nie podajesz swojej wagi, ale nawet jeśli jest ona zbyt wysoka, to odchudzanie u młodzieży odbywa się głównie poprzez przejście na zdrową i racjonalną dietę, a nie restrykcyjne głodówki.

Powinnaś również dużo pić. Woda jest bowiem bardzo ważnym składnikiem organizmu:
http://abczdrowie.pl/picie-wody-dlaczego-jest-tak-wazne

Podrawiam