Co zrobić, żeby zacząć normlanie funkcjonować?

Dzień dobry, 2 tygodnie temu (dokładnie będzie w niedzielę) doznałam urazu stłuczenia łydki. Miało być lepiej a do chwili obecnej nie mogę chodzić ani ustać na danej nodze. Byłam u lekarza na izbie przyjęć, który tak na dobrą sprawę mnie wyśmiał, twierdząc że poboli tydzień-dwa i przestanie. Zapisał mi masc voltaren leki przeciwbólowe ketonal i tramal. Leków tych nie brałam, gdyż wystarczył mi zwykły ibuprom. Jutro muszę iść już do pracy, gdyż niestety ją stracę, gdy się nie pojawię. Czy mogę prosić o pomoc co zrobić żeby zacząć normalnie funkcjonować? Może bandaz elastyczny? PS. Nogę oszczędzałam, praktycznie przez całe 2 tygodnie leżałam plackiem, stosując zimne okłady o maści.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

stłuczenie, w przeciwieństwie do zwichnięcia, nie jest zazwyczaj groźnym urazem, choć może powodować obrzęk, zasinienie i ból, utrzymujący się nawet przez długi czas. Więcej w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/stluczenia.

Jeżeli wystarcza Pani ibuprofen, to jest to dobry znak i sądzę, że nie ma Pani powodu do obaw, natomiast faktycznie może Pani założyć bandaż lub opaskę elastyczną, by zminimalizować ból podczas wykonywania pracy. Jeśli nadal utrzymuje się obrzęk i zasinienie warto stosować maść z wyciągiem z kasztanowca, arniką czy żywokostem – zasinienie zostanie zniwelowane, a obrzęk znacząco się zmniejszy.

W przypadku utrzymującego się bólu lub gdy będzie się on powiększał, warto skonsultować się z lekarzem w celu np. wykonania RTG, by wykluczyć złamanie kości. Może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/opuchlizna-skad-sie-bierze-i-jak-ja-zmniejszyc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.