Codzienne spożywanie dwóch lampek wina do kolacji

Witam serdecznie! czy codzienne picie dwóch lampek czerwonego wina do kolacji - to już można mówić o uzależnieniu ? czy należy bezwzględnie zerwać z tym zwyczajem ?

Dzień dobry!

Ilość czy częstotliwość spożywania alkoholu sama w sobie nie świadczy jednoznacznie o uzależnieniu. Istotna jest także motywacja do picia, emocje z tym związane, rola alkoholu w życiu itp. Zachęcam do eksperymentu, czy zamiast dwóch lampek wina mogłaby być to jedna? Czy mogą zdarzyć się dni bez wina?

Pozdrawiam!

Witam,
uzależnienie to zespół objawów, które muszą utrzymywać się przez dłuższy okres czasu w roku poprzedzającym postawienie diagnozy. Rozpoznanie nie jest możliwe bez zebrania szerszego wywiadu i dokładnego rozpoznania przyczyn prezentowanego sposobu sięgania po alkohol. Jeśli niepokoją Panią sposoby zachowań związane z alkoholem warto zwrócić się do Poradni Uzależnień w Pani miejscowości. Z konsultacji można skorzystać w ramach pomocy NFZ. W rozmowie ze specjalistą będzie mogła Pani uzyskać informacje dotyczące rozpoznania, a także możliwych sposobów radzenia sobie lub zapobiegania uzależnieniu
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl