Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Codzienne spożywanie dwóch lampek wina do kolacji

Witam serdecznie! czy codzienne picie dwóch lampek czerwonego wina do kolacji - to już można mówić o uzależnieniu ? czy należy bezwzględnie zerwać z tym zwyczajem ?
KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu

Trądzik jako przyczyna depresji

Trądzik to zmora niejednego młodego człowieka. Niektórzy wstydzą się nawet wyjść z domu, kiedy widzą na swojej twarzy mnóstwo krost. Czy jednak trądzik może stać się przyczyną depresji?

Dzień dobry!

Ilość czy częstotliwość spożywania alkoholu sama w sobie nie świadczy jednoznacznie o uzależnieniu. Istotna jest także motywacja do picia, emocje z tym związane, rola alkoholu w życiu itp. Zachęcam do eksperymentu, czy zamiast dwóch lampek wina mogłaby być to jedna? Czy mogą zdarzyć się dni bez wina?

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam,
uzależnienie to zespół objawów, które muszą utrzymywać się przez dłuższy okres czasu w roku poprzedzającym postawienie diagnozy. Rozpoznanie nie jest możliwe bez zebrania szerszego wywiadu i dokładnego rozpoznania przyczyn prezentowanego sposobu sięgania po alkohol. Jeśli niepokoją Panią sposoby zachowań związane z alkoholem warto zwrócić się do Poradni Uzależnień w Pani miejscowości. Z konsultacji można skorzystać w ramach pomocy NFZ. W rozmowie ze specjalistą będzie mogła Pani uzyskać informacje dotyczące rozpoznania, a także możliwych sposobów radzenia sobie lub zapobiegania uzależnieniu
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy