Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Córka ma 9 lat, wynik krwinek białych utrzymuje się ponad rok tj. 3.5 poniżej normy - czy należy się martwić?

Dziecko czuje sie dobrze .ostatnio zachorowała na rumien .nie brała leków.zrobiłam badania kontrolne i krwinki białe wyszły zle .martwie sie bardzo. w roku 2007 WBC wynosiły 5.7 ,a teraz 3.7.Oprócz tego neutrofile wynosza;1.11,eozynofile 0.09.Natomiast podwyzszone sa limfocyty 60.5.Dziecko badam co roku profilaktycznie .W marcu tego roku krwinki białe wynosiły 3.6 w lipcu 3.7.Mam skierowanie do poradni hematologicznej .prosze o pomoc
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Niewątpliwie w tej sytuacji konieczna jest wizyta u hematologa. Oprócz obniżenia ogólnej liczby białych krwinek , mamy do czynienia z odwróceniem proporcji neutrofili do limfocytów.
Zaznaczę od razu, iż taki obraz spotykany jest również w przypadku niektórych infekcji. Jednak konsultacja hematologiczna jest niezbędna, by nie przegapić poważniejszych zaburzeń, mi.in. chorób układu krwiotwórczego.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy