Ćwiczę od prawie 3 miesięcy a waga ani drgnie

Witam, mam pytanie, ponieważ ćwiczę od prawie 3 miesięcy, ograniczyłam jedzenie, a mimo wszystko waga i brzuch jest dalej, dodam jeszcze, że 18 miesięcy temu urodziłam dzidzię. Co moge zrobić, aby w końcu coś ruszyło z moją wagą, aby przyspieszyć ten metabolizm? Chciałam też dodać, że od zawsze byłam osobą chudą i mogłam jeść, co chcę i kiedy chcę i nie tyłam.
ponad rok temu

Witam,

Przyczyną braku efektów w stosowaniu diety może być sama dieta. Pani metabolizm był zawsze szybki i nie miała Pani problemów ze spalaniem kalorii. Po 20 roku życia tempo przemiany materii spada, dodatkowo doszły do tego nadmierne kilogramy po ciąży i dieta. Otóż nadmierne ograniczenie spożywania kalorii spowalnia nasz metabolizm. To dlatego na początku diety najpierw spada masa ciała (głównie z wody i mięśni), następnie waga jest stabilna (przyczyną jest spowolnienie metabolizmu, ponieważ to pożywienie pozwala na przyspieszenie jego tempa), a dopiero potem przy odpowiednich nawykach i ćwiczeniach fizycznych tracimy tkankę tłuszczową.

Moja rada jest taka - proszę zwrócić uwagę na swój jadłospis - być może jest zbyt ubogi, poczytać o zdrowych nawykach żywieniowych: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia i http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, i wyeliminować ewentualne błędy.

Proszę nadal ćwiczyć i być aktywną, ponieważ wpływa to korzystnie również na stan zdrowia i samopoczucie. Może Pani udać się do dietetyka w celu sprawdzenia składu ciała metodą bioimpedencji, dzięki czemu będzie Pani znała procentową zawartość tłuszcz, wody i mięśni w ciele.

Pozdrawiam.