Ćwiczę regularnie, lecz nie wiem, ile mogę jeść kalorii

Witam, mam 16 lat, 159 cm wzrostu i ważę 59 kg. Zaczęłam odchudzanie, ale nie wiem, ile powinnam "jeść" kalorii dziennie... Staram się jak najwięcej ruszać, biegam prawie codziennie i kilka razy w tygodniu robię brzuszki. Ile powinnam robić brzuszków dziennie, żeby schudnąć? Proszę o pomoc.

Witam,

Przede wszystkim nie powinnaś aż tak sugerować się liczbą codziennej podaży kalorii, ciągłe liczenie i kontrolowanie nie zawsze przynosi dobry efekt. Codziennie powinnaś dostarczać organizmowi około 1700 kcal. Oznacza to, że jeśli będziesz jadła 4-5 małych objętościowo posiłków dziennie, nie podjadała między nimi, piła dużo wody, unikała słodyczy, produktów fast food i gazowanych napoi, a do tego regularnie wykonywała ćwiczenia fizyczne, nie powinnaś mieć problemów z nadwagą. Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi zdrowego żywienia i zastosuj się do nich (http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki).

Jeśli chodzi o ćwiczenia, wykonuj je nie tylko na brzuch, ale na całe ciało. Jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, najlepsze będą ćwiczenia siłowe na tę partię ciała, połączone z ćwiczeniami wytrzymałościowymi, na brzuch polecam zwłaszcza pływanie. Przykładowo 20 minut ćwiczeń siłowych, np. brzuszki, pompki i inne, a dalej minimum 30 minut ćwiczeń tlenowych. Świetne będzie pływanie, które wysmukla brzuch, przy czym nie jest męczące. Dodatkowo zajrzyj do ćwiczeń na naszej stronie.

Pozdrawiam.