Ćwiczenia 5 razy w tygodniu i 2-3 posiłki dziennie przy diecie odchudzającej

Witam. Aktualnie jestem na diecie. Wazę 86,5 kg przy wzroście 168 cm. I tak: ćwiczę 5 razy w tygodniu czasem i 6. Row. stacjonarny, hantelki, trochę biegania, rozciąganie itd. Do tego 2-3 posiłki dziennie - z reguły nie odczuwam głodu. Rano ratuję się kawą, bo nie mogę nic przełknąć. Nie mogę żyć bez sobie barszczyku (instant - dziennie 200 ml) Przytyłam, bo nie potrafiłam odmówić sobie fast foodów i słodyczy. Czy uda mi się schudnąć dzięki temu? (5 posiłków to za dużo,próbowałam). Pozdrawiam.

Witam Panią,

Obawiam się, że nie obrała Pani dobrej drogi odchudzania. Jeżeli nawet Pani uda się schudnąć to efekt będzie krótkotrwały. 2-3 posiłki przy ćwiczeniach 5-6razy dziennie to zdecydowanie zbyt mało. Pani zapotrzebowanie energetyczne jest z pewnością o wiele wyższe. W ten sposób nie zbuduje Pani także tkanki mięśniowej. Proszę spróbować jeść jednak 5 posiłków ale mniejsze porcje - lepiej mniej a częściej.
Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Przy odchudzaniu nie o to chodzi aby się głodzić!!
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk