Cytologia a wskazania do weryfikacji histopatologicznej

czy wykonując badanie cytologiczne lekarz powinien dostosować się do zaleceń na jego wyniku np; do weryfikacji histopatologicznej? czy powinien wykonac wtedy histopatologie czy np; wystarczy tylko kolposkoia?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli cytolog zasugerował weryfikację histopatologiczną, ginekolog powinien pobrać wycinek do badania, celem rozszerzenia diagnostyki.