Czego powinienem się spodziewać po kolonoskopii mając takie wyniki?

Witam. Dwa lata temu morfologia wskazala lekką anemie. W tym roku w lipcu wynik delikatnie jeszcze spadł. Biorę żelazo przepisane przez lekarza, obecnie 100mg raz lub dwa razy dziennie. A po czterech miesiącach zero poprawy a żelazo trzy razy poniżej normy.hemoglobina obecnie 10.8, hematokryt 35%. Mam tez alt i ast delikatnie ponad norme, hepatil nie ppomaga, ale bilirubina ok. Martwi mnie tez niedobór cholesterolu i podwyższone ob. Kreatynina tez zawsze ponizej normy. Badania na trzustke i tarczyce wyszly ok. Lekarz proponuje kolonoskopię, czy mam sie spodziewac raka?

Proszę postarać się nie myśleć tak negatywnie. Badanie kolonoskopowe koniecznie trzeba zrobić, gdyż oprócz raka pozwala uwidocznić polipy, przewlekłe choroby zapalne jelit, których objawem również może być anemia. Konieczna też diagnostyka górnego odcinka przewodu pokarmowego, czyli gastroskopia, oraz wykluczenie celiakii.

Diagnostykę musi zaplanować lekarz "na żywo", który ma pełne informacje.