Częste biegunki nasilające się po wyjściu z domu

Witam. Wcześniej pisałam na Waszym forum odnośnie problemu z częstymi biegunkami, gdzie po badaniach jamy brzusznej, kału i krwi okazuje się, że jestem zdrowa. Dostałam odpowiedź by wybrać się do psychologa, bądź by porozmawiać z psychoterapeutą. Oczywiście od razu zadzwoniłam w odpowiednie miejsce i każą mi czekać na wizytę 2 miesiące. A objawy się nasilają, nie mogę nawet w spokoju wybrać się do sklepu, czy dojechać do pracy. Czy są jakieś naturalne sposoby, by walczyć z tego typu objawami?

Mgr Joanna Mielniczuk

Witam,
Problem o którym napisałaś może wskazywać na nerwicę wegetatywną, która charakteryzuje się problemami z fizjologią, brakiem kontroli nad ciałem, odczuwaniem napięcia, rozdrażnieniem czy lękiem. Dobrze, że zdecydowałaś się pójść do psychologa/psychoterapeuty, który pomoże znaleźć źródło Twoich stresów. Póki co zastanów się czego się boisz i co Cię stresuje po wyjściu z domu. Przeanalizuj w jakich sytuacjach objawy się nasilają. Z czego to może wynikać? Uświadomienie sobie przyczyn może pomóc. Objawy mogą się również nasilać z czasem, ponieważ stresujesz się tą sytuacją i boisz się o to co się wydarzy. Staraj się koncentrować uwagę na czymś innym, np. słuchaj muzyki, jakiegoś interesującego wykładu, licz osoby które mijasz na ulicy. Rób cokolwiek, aby odwrócić swoją uwagę.
Pozdrawiam!

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
rozumiem ze tarczyce ma Pani zdrowa i zrobiła Pani badanie jelit oraz byc moze gastroskopie. Przydalaby sie wizyta u gastrologa enterologa. Zanim postawi sie diagnze drazliwe jelito nalezy zbadac i wykluczyc inne choroby, np. ceiakia. inne
nietolerancje pokarmowe..

Jesli jest juz Pani przebadana i nic nie ma z punktu medycznego, to moze to by drazliwe jelito. Wtedy trzeba sie wybrac po leki do psychiatry i zapisac na terapie albo prywatnie albo na NFZ.
Na koniec dodam, ze w Polsce mamy dziwny wysyp choroby drazliwego jelita i brak diagoz innych chorob przewodu pokarmowego. Prosze nie odpuszczac lekarzom!
Pozdrawiam. Zycze powodzenia.