Częste spożywanie słodyczy

mam mocne prolemy z jedzeniem slodyczy gdzie z tym problemem się udać? dietetyk?

Witam.
Udanie się do dietetyka może być dobrym rozwiązaniem Pani problemu.Specjalista przeprowadzi z Panią szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, na podstawie którego może określić ewentualne Pani niewłaściwe nawyki żywieniowe i braki w dotychczasowej diecie. Wilczy apetyt na słodycze może mieć również podłoże rodzinne bądź Pani relacji z otoczeniem (tj. ludźmi z kórymi Pani przebywa) - pomocny może być psychodietetyk.
Zapraszam na konsultacje online.
Pozdrawiam.
http://kcp.pl/ranking-lekarzy/beata-grabowska/wroclaw/

Jeśli chodzi o jedzenie słodyczy to najlepiej pomoże sobie Pani sama. Jeżeli sięga Pani po słodycze ze względu na nastrój to warto zamienić je na rozmowę z bliską osobą. Jeżeli słodycze zjada Pani, bo się nudzi lub nie ma Pani co zrobić z rękami to warto zamienić je na lepszą przekąskę a mianowicie suszone owoce, orzechy, surowe warzywa. Głównym problemem z jedzeniem słodyczy jest nasz mózg. Za każdym razem gdy coś zjadamy zapamiętuje reakcję organizmu i podpowiada na co ma ochotę w późniejszym czasie. Ze względu na to, że słodycze wywołują szczęście i mogą mieć charakter uzależniający, mózg najpierw daje sygnał, że ma na nie ochotę. Jednak można go zignorować, a ochota sama przejdzie.