Częstotliwość badania profilaktycznych

Witam serdecznie, chciałabym dowiedzieć się czy jeśli wykonuję raz do roku pełną morfologię krwi, ob, badanie ogólne moczu i TSH i do dwa lata cytologia i usg piersi co trzy. Jeśli wszystkie wyniki są w normie to czy mogę nie martwić się o zdrowie? Czy ewentualnie wykonywać te badania częściej, i w ogóle jakie badania należy wykonywać profilaktycznie w moim wieku. Mam 30 lat, pozdrawiam, Basia.

Myślę, że jest pani bardzo skrupulatna i takie postępowanie w zupełności wystarczy. Niestety życie przynosi czasem też nieprzyjemne niespodzianki i nie da się na 100% wykluczyć pewnych chorób. Ważne jest żeby badania oceniał równie skrupulatny lekarz, a pani poza swoimi cyklicznymi badaniami szła do lekarza w sytuacjach nietypowych.