Czy antybiotyk obciąży wątrobę po żółtaczce typu A?

Dzien dobry Wczoraj wieczorem pojechałem na pogotowie stomatologiczne z opuchlizna polika i dziasla. Lekarz stomatolog przepisał mi antybiotyk o nazwie Clindamycin MSP 600 ( bardzo mocny niby) z całego zamieszania i bólu nie wspomniałem stomatologowi o fakcie że jestem po zoltaczce typu A . I tu moje pytanie czy ten antybiotyk nie obciąży mi wątroby tym bardziej że czasami czuje ze jest jeszcze powiększona i ucieka a od choroby minęło już około miesiąca

DZień dobry,
ponieważ żółtaczka przebiagała u Pana bardzo niedawno, a clindamycyna obciąża wątrobę, a nawet potrafi wywołać mechaniczną żółtaczkę poprzez zahamowanie przepływu żółci, o zażywaniu tego leku powinien Pan porozmawiać ze swoim lekarzem. Najlepiej byoby sprawdzić stan wątroby, zrobić próby wątrobowe, by sprawdzić czy organ wrócił już do normalnej pracy.