Czy antykoncepcja po kolonoskopii została zachowana?

2 dni po kolonoskopii z biopsja w narkozie z dróg rodnych rozpoczęło się plamienie, które następnie przeszło w krwawienie, było to w połowie blistra tabletek antykoncepcyjnych. Stwierdzono, ze mógł to być wpływu stresu i anastetykow. Trwało to łącznie z krwawieniem z odstawienie prawie 3 tygodnie. Po zrobieniu 7 dniowej przerwy i rozpoczęcia kolejnego opakowania (jak poradził i telefoniczne ginekolog prowadzący) krwawienie ustało. Czy w tym momencie ochronia antykoncepcyjna jest zachowana?

Lek. Tomasz Budlewski

Dla pewności w tym cyklu proponuje stosować niehormonalne mechaniczne metody antykoncepcji